

Okolí roubenky
V okolí naší stylové roubenky se nachází mnoho zajímavých míst, která můžete navštívit.
V okolí najdete:
- První valašské motomuzeum
- Rozhledna Vartovna
- Čertovy skály Lidečko
- Pulčinské skály
- Zámek Vizovice
- Palírna Rudolf Jelínek
Vzdálenosti:
Restaurace v Senince - 1 km
Vsetín - 10 km
Zlín - 25km
Vizovice - 18 km
Rozhledna na vrcholu Vartovna
Rozhledna na vrcholu Vartovna (635 metrů nad mořem) byla otevřena 17. listopadu 2009. Je ze dřeva, měří 37 metrů a je jednou ze čtyř rozhleden na Valašsku. Byla postavena v rámci partnerského projetu se slovenskou rozhlednou na Tlstej hore v Hodňanech. Autorem návrhu rozhledny je architekt Ivan Bergmann.
Více na www.vartovna.cz
Čertovy skály Lidečko
Čertovy skály leží na levém břehu řeky Senice, vedle hlavní cesty i železniční tratě ze Vsetína do Horní Lidče a jsou z obou dobře pozorovatelné.
Celý skalní masiv má dvě poměrně odlišné tváře. Ze strany od řeky, resp. od cesty představuje bizarní skalní útvar vyzývající ke skalolezení, z turistického hlediska neprůstupný. Z druhé odvrácené strany jde kolem něj chodník, nad který vyčnívají pouze několik metrů vysoké skalní věžičky a ze kterého je možno v mnoha místech přímo vystoupit nad skalní stěnu a dívat se do údolí Senice. V tomto smyslu jde o jakoby romantickou procházku malým skalním městem. Obě dvě strany skal - byť zcela odlišně - jsou zároveň velmi vděčné pro hledání fotografických kompozic.
Více na: zajimavosti.beskydy.cz
Pulčinské skály
Národní přírodní rezervaci Pulčinské skály nalezneme v jihovýchodní části CHKO Beskydy, asi 0.5 km severně od obce Pulčín. Pulčinské skály jsou největším moravským skalním labyrintem, který se nachází v nadmořské výšce 600-750 m. Pulčinské skály nemohou rozlohou konkurovat známým Českým skalním městům, jako jsou Prachovské skály nebo Adršpach, ale i jejich návštěva je zajímavá a vhodná pro rodinné výlety.
Více na: www.skalycr.cz
Zámek Vizovice
Zámek ve Vizovicích nechal v polovině 18. století vystavět olomoucký kanovník a pozdější biskup královéhradecký Heřman Hannibal z Blümengenu. Stavbou pověřil význačného brněnského architekta Františka Antonína Grimma (1710 - 1784), který pojal zámek v tehdy moderním francouzském stylu. Za Blümegenů ve druhé polovině 18. století byla nejen dokončena stavba zámku a zámecké zahrady, ale bylo pořízeno i vnitřní vybavení, které bylo neobyčejně cenné, zvláště když dědicové Heřmana Hanibala přemístili do Vizovic Blümegenovu sbírku obrazů. Současně se zámkem byla založena i zámecká zahrada ve francouzském stylu s platikami předního brněnského sochaře Ondřeje Schweigla (1736-1812). Ten je také autorem výzdoby působivého interiéru zámecké kaple Panny Marie Matky Dobré rady. Na počátku 19. století přešlo panství příbuzenskou linií na rod Stillfriedů, kteří podle svých možností doplňovali obrazárnu, hlavně však její grafickou sbírku. Stillfriedové pak vlastnili vizovické panství až do roku 1945. Po 2.světové válce přešel zámek do státní správy a od roku 1948 je přístupný veřejnosti.
Více na: www.zamek-vizovice.cz
Palírna Rudolf Jelínek - Distillery land
Společnost RUDOLF JELÍNEK a.s. velmi ctí tradici palírenství a chce ji přiblížit veřejnosti. Proto se rozhodla aktivně věnovat oblasti cestovního ruchu a buduje exkurzní a návštěvnické centrum Distillery Land.
Hlavním záměrem projektu Distillery Land je přiblížení tradice a umění přeměny ovocných plodů v kvalitní destiláty a prezentace původní „fabriky“, kde se snoubí tradiční výrobní postupy a nejmodernější technologie. Projekt má přispět k propagaci regionu a rozvoji cestovního ruchu v něm.
více na: www.rjelinek.cz